Станція юних техніків №4 Харківської міської ради

НА СТАНЦІЇ ЮНИХ ТЕХНІКІВ  ПРАЦЮЮТЬ ТАКІ ГУРТКИ:

"Початкове технічне моделювання"

Початкове технічне моделювання — це перші кроки дитини до пізнання і розуміння світу техніки, спроби її власної творчої діяльності, процес опанування певної системи початкових технічних і технологічних знань, вмінь і навичок.
Програма включає елементарні відомості з математики, природознавства, фізики, розкриваються питання історії, мистецтва та суспільствознавства.
Важлива роль надається графічній підготовці, формуванню мовної культури учнів, засвоєнню технічної термінології, проведенню дослідів і вирішенню творчих завдань.
Кожне заняття включає теоретичний матеріал і практичну роботу.

"Судномоделювання"

Судномоделювання  є одним із найцікавіших напрямків науково-технічної творчості учнівської молоді. У процесі занять у судномодельних гуртках у підлітків і юнаків виховуються такі риси, як працьовитість, повага до праці, точність і акуратність у виконанні роботи, наполегливість у досягненні мети та інші властивості, які стануть у пригоді в дорослому житті.
Під час навчання гуртківці оволодівають знаннями, уміннями й навичками роботи з кресленнями, інструментом, обладнанням на верстатах. Навчання у гуртку судномоделювання  розвиває у дітей технічне мислення, творчу активність, надає допомогу у професійній орієнтації й виборі майбутньої професії.

"Технічний дизайн та образотворче мистецтво"

Діти в гуртку працюють над розробкою та дизайном різних виробів та композицій. На першому році навчання вихованці гуртка малюють на папері або склі. На другому році навчання вони працюють над дизайном. Таким чином, гурток сприяє розвитку творчого мислення дітей, їх фантазії, вмінню зазирнути в майбутнє, навчитися малювати, володіти фарбами, графікою, працювати з природними матеріалами.

"Вітрильний спорт"

На заняттях дітям розповідають про будову морських і річкових суден, навчають навикам морської професії, тощо Після теоретичних занять діти починають  виходити на воду разом з тренерами та навчаються керувати яхтами класу "Кадет" та "Оптиміст".

Вітрильний спорт впливає на гармонійне формування особистості дитини. Він дарує дитині  радість, виховує в ній сміливість, мужність, навчаєї долати життєві труднощі.

Спортивний туризм

Туризм - засіб розширення кругозору і збагачення духовного життя дітей. У туристичному поході виробляється уміння долати труднощі, вихованці гкртка з допомогою нашого тренера Али Прокопівни вчаться колективізму не на словах, а на ділі. Регулярне зайняття туризмом виробляє у дітей свідому дисципліну, наполегливість, відповідальність. У туризмі інтегруються усі основні сторони виховання : моральна, трудова, фізична, естетична. Розширювати і закріплювати знання дітей про природу як цілісну взаємозв'язану систему, формувати эколого-туристские знання і уміння природокористування, розвивати пошуково-дослідницьку діяльність, удосконалювати навички безпечної поведінки в природі - ось завдання гуртка "Спортивний туризм".

"Фотоаматори"

Гурток Юних фотоаматорів спрямований: на ознайомлення гуртківців з основами фотографічного процесу, формування в них практичних умінь і навичок роботи в різних жанрах фотографії, та графічних редакторах, набуття досвіду власної творчої діяльності та формування інтересу до техніки і мистецтва.

"Моделювання іграшок-сувенірів"

Моделювання іграшок-сувенірів — це залучення дітей до народних традицій і художньої культури українського народу в процесі творчої діяльності.
Програма гуртка моделювання іграшок-сувенірів розрахована на роботу з учнями молодшого та середнього шкільного віку.

На заняттях основний час надається практичній роботі. До неї входить виготовлення шаблонів моделей іграшок, розробка нових конструкцій, розкрій тканини, пошиття (плетіння) та оздоблення виробів.
Під час навчання учні поступово опановують різноманітні техніки виготовлення сувенірів. Вони оволодівають новим рівнем знань на основі раніше одержаних відомостей.

"Кераміка"

В процесі оволодіння гончарством здійснюється формування практичних навичок художньої діяльності, розвиток естетичного емоційного чуття, створення у дітей правильних уявлень про культуру, побут, традиції, обряди українського народу, розвиток внутрішньої культури дітей – головне завдання роботи гуртка.
Вихованці гуртка  освоюють ліплення різноманітних предметів комбінованим та пластичним способами, вчаться проектувати і і створювати свої іграшки, вироби для практичного вжитку, для оформлення своїх житлових кімнат та використання таких виробів у побуті.

"Історичне краєзнавство"

Історичне краєзнавство  сходинка до пізнання учнями рідного краю, реалізації інтересів у вивченні навколишнього середовища та історико-культурного надбання України та світу, формування туристсько-спортивних та краєзнавчих знань, умінь і навичок.

Важлива роль відводиться формуванню у гуртківців мовної культури, засвоєнню краєзнавчої термінології, практичних навичок роботи з краєзнавчим обладнанням, компасом, картографічними матеріалами, виконання топографічних робіт, свідомого ставлення до власного здоров’я.