Діти та соціальні мережі

desocseti

Діти та соціальні мережі: від заборон до розуміння

Багато батьків сприймають бажання дитини завести свою особисту сторінку в соціальних мережах з тривогою. Чи виправдані ці побоювання?

За даними дослідження, яке проводив в 2013 році «Фонд Розвитку Інтернет» за підтримки Google серед підлітків та їх батьків, рівень цифровий компетентності дорослих і дітей у нас в країні приблизно однаковий і становить третину від максимально можливого. Виходить, що дорослі бояться за дітей в онлайн-просторі не тому, що багато знають про нього, а навпаки – тому що самі про нього нічого не знають.

Серед дорослих існують помилки з приводу соціальних мереж і їх шкоди для школярів. Часто вони лише посилюють неспокій і не сприяють конструктивному розв’язанню конфліктних ситуацій, які можуть виникати щодо онлайн-спілкування дітей.

Помилка 1. Якщо дитина почне спілкуватися в соціальних мережах, він не навчиться вибудовувати відносини з людьми в реальному житті.

Помилка 2. Діти ще не дозріли для того, щоб безболісно переживати образливі коментарі, які часто провокує онлайн-спілкування.

Помилка 3. Соціальні мережі небезпечні, якщо проводити в них багато часу. Тому головне - щоб дитина «сиділа в мережі» поменше.

Помилка 4. Діти не повинні користуватися соціальними мережами до досягнення 13 років (16, 18 і так далі).

660x440_85_site214_11_20140207081416_rG3QXKcWj4Q

Безпека в Інтернеті мало чим відрізняється від безпеки в реальному житті, тут діє той же принцип: попереджений – значить, озброєний.

Приміром, саме тому співробітники Лабораторії Касперського радять батькам не чинити опір руху дітей в бік он-лайн-спілкування, а очолити його і попутно розповісти про всі тонкощі. Почати можна з допомоги у створенні особистої сторінки. При цьому дитині слід розповісти про налаштування конфіденційності, про те, що Інтернет – публічний простір, тому завжди потрібно мати на увазі, хто побачить розміщені тобою фотографії і повідомлення.

Велика частина проблем, які виникають при спілкуванні в соціальних мережах, пов’язана з відчуттям, що тут все несправжнє, все гра. Потрібно обов’язково пояснити, що тут все як у звичайному житті, і неакуратне слово може по-справжньому образити співрозмовника.

Так само, як дітям пояснюють правила поведінки в громадських місцях, потрібно пояснити правила поведінки онлайн. Основну думку сформулювати просто: твої дії в мережі не менш реальні, ніж дії офлайн, і не менш реальні можуть бути наслідки. Дітям у ранньому віці пояснюють, що небезпечно довіряти незнайомим дорослим. Розповідають, як бути у випадку нав’язливої ​​уваги з боку незнайомої персони. Те ж саме відноситься і до спілкування в соціальних мережах.

Ставитися до соціальних мереж тільки як до того, що потрібно забороняти або строго контролювати – це означає не помічати важливого моменту. Дитина завела сторінку? Відмінно! Тепер у вас є ще один канал, за допомогою якого ви можете краще пізнати його внутрішній світ, захоплення, друзів. Тут ви зможете разом розбирати різні життєві ситуації. Тут так зручно обмінюватися цікавою інформацією і зв’язуватися з близькими по духу спільнотами. У кінцевому рахунку, саме дорослий своїм особистим прикладом і в спільній діяльності може показати дитині, що робити з соціальною мережею: «зависати» в ній або використовувати як інструмент для більш цікавих завдань.

Джерела: blog.kaspersky.rudetionline.comnewtonew.com